Mısır Turistik Vizesi

Turistik Mısır vizesinin başvuru işlemleri sırasında konsolosluk tarafından talep edilen belgelerin eksiksiz olacak şekilde bir araya getirilmesi gerekmektedir. İbraz edilen bilgi ve belgelerin tutarlılık gösterecek biçimde ve gerçeği yansıtacak bilgiler doğrultusunda hazırlanmış olması oldukça önem arz etmektedir. Eksik ve hatalı belge ibrazı değerlendirme süresinin olumsuz karar ile sonuçlanmasına neden olabilmektedir. Başvurunun ve başvuru sahibinin niteliğine göre talep edilen belgeler değişiklik gösterebilmektedir. Mısır seyahat planına uygun güncel evrak listesi ile ilgili detaylı bilgi almak için vize temsilcilerimiz ile iletişime geçebilirsiniz. 

 1. Pasaport
  Mısır’a yapılacak olan turistik vize başvuru işlemleri sırasında ibraz edilecek olan pasaportun seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay daha geçerli olması şartı aranmaktadır. Pasaportun 10 yıldan daha eski olmaması ve herhangi bir şekilde deformasyona uğramamış olması oldukça önem arz eden konular arasında yer almaktadır. Değerlendirme sürecinin olumlu sonuçlanması halinde vizenin pasaporta işlenecek olması nedeniyle başvuru aşamasında ibraz edilen pasaport içerisinde en az 2 adet boş sayfa bulunması gerekmektedir. 
 2. Biyometrik Fotoğraf
  Başvuru dosyası içerisinde yer alması gereken 2 adet biyometrik fotoğrafın uluslararası ölçülere uygunluk göstermesi koşulu bulunmaktadır. Fotoğrafın son 6 ay içerisinde beyaz fona sahip olacak şekilde çekilmesi gerekmektedir.
 3. Nüfus Cüzdanı Fotokopisi
  Mısır turist vizesi başvuru işlemleri sırasında Nüfus Cüzdanı fotokopisinin arkalı-önlü olarak ibraz edilmesi şartı aranmaktadır. 
 4. Mısır Vizesi Başvuru Formu
  Başvuru dosyasında yer alması gereken belgeler arasında Mısır vize formu bulunmaktadır. Resmi bir belge olan vize başvuru formunun hangi vize türüne başvurulduğu fark etmeksizin eksiksiz olarak doldurularak ibraz edilmesi gerekmektedir. Form içerisinde yer alan sorulara verilmiş olan yanıtlar ile başvuru dosyasında bulunan diğer evrakların birbiri ile tutarlılık göstermesi oldukça önem arz etmektedir. Başvuru formunun talep edildiği şekilde doldurulması için kurumumuzdan danışmanlık hizmeti alabilecek olduğunuzu hatırlatmak isteriz.  
 5. Vize Talep Dilekçesi
 6. Mısır turistik vizesine başvuru işlemleri sırasında vize talebini içeren bir dilekçe sunulması şartı aranmaktadır. Dilekçenin Mısır Konsolosluğuna hitaben ve talep edilen bilgileri içerecek şekilde hazırlanmış olması gerekliliği bulunmaktadır.
 7. Vize Ücreti
  Turistik vize talebi oluşturma işlemleri sırasında Mısır Konsolosluğu tarafından belirlenmiş olan ve dönemsel olarak güncellenen vize başvuru ücretinin ödenmesi gerekmektedir. Kurumumuz ile yapılan başvurularda vize ücreti konsolosluk harcı, hizmet bedeli ve vize ücretini içinde barındıracak şekilde belirlenmektedir. 
 8. Otel ve Uçak Bileti Rezervasyonu
  Vize başvuru dosyası içerisinde yukarıda bulunan evrakların yanı sıra Mısır seyahatini ve konaklama bilgisini gösteren belgelerin eklenmesi gerekmektedir. İbraz edilen belgelerin seyahat tarihleri ile uygunluk göstermesi oldukça önem arz etmektedir.