Avusturya Schengen Vizesi

Avusturya Schengen vizesi için başvurularda seyahat amacı veya başvuru yaptığınız vize kategorisi ne olursa olsun bazı evrakların her halükarda bulunması şarttır.

  1. Schengen vize başvuru formu
  2. pasaport
  3. 2 adet biyometrik fotoğraf
  4. banka hesap dökümleri
  5. Avusturya Schengen vize başvuru dilekçesi,

Avusturya Schengen vize başvuruları için gereken evraklardan bazılarıdır. Avusturya Schengen vize başvurularında evraklarınızın güncelliğinden emin olun. 

Eski tarihli, süresi dolmuş, yıpranmış ve okunaksız evraklar kabul edilmemektedir. Avusturya Schengen vize başvurularında 18 yaş altı başvuru sahipleri için – seyahati ve başvuruyu ebeveynleriyle birlikte gerçekleştirecek olsalar bile – ebeveynlerden alınmış noter onaylı muvafakatnamenin ibrazı zorunludur. Avusturya Konsolosluğu gerektiği gördüğü takdirde ek evrak talebinde bulunabilmektedir. 

Avusturya Schengen vize başvurularında tam vukuatlı nüfus kayıt örneği ibrazı – kişi aile sponsorluğu ile seyahat etmeyecekse – zorunlu değildir.

Ayrıca turistik amaçlı yapılan seyahatlerde işverenlerden de sigorta evrakları talep edilmemektedir. Avusturya da tıpkı diğer Schengen üye devletlerinin birçoğunda olduğu gibi güncel şirket evrakları ve özellikle orijinal faaliyet belgesi talep etmektedir.